ŞİRKET HAKKINDA

14.04.2019 tarihinde KOSGEB Ar-GE İnovasyon desteği ile Zonguldak Teknoparkta kurulan Kuantum Siber Güvenlik, mühendislerden oluşan 10 kişilik ekibi ile Türkiye’nin ilk ve tek patentli güvenlik duvarını geliştirmiştir. Zonguldak Teknoparkta toplamda 90 metre karelik Ar-Ge merkezinde yazılım geliştirme, elektronik ar-ge tasarım, kurulum ve imalat hattı ile 3 yıldır hizmet vermektedir.

Şirketimizin nihai hedefi, KOBİ’ler ve ev kullanıcılarına yönelik olarak yerli siber güvenlik çözümleri geliştirerek ülkemizde ve dünya çapında bu siber güvenlik cihazları üretip pazarlamaktır.

Şirketimiz küresel pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla katma değeri yüksek, yenilikçi ürün ve çözümler sunan, uzmanlık alanında kendini sürekli geliştirmektedir.

Patent ile tescillenmiş yerli ve milli tasarımı ile sektörün öncülüğünü yapacak Siber Güvenlik Yazılımı ve Siber Güvenlik Cihaz tasarımımız Teknoloji Araştırma Merkezinde geliştirilmiştir.

Ayrıca şirketimiz; siber güvenlik, adli bilişim, bilişim suçları, veri analizi, veri kurtarma, bilişim sistemleri, 6698 sayılı kanuna ilişkin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında uyum süreci danışmanlığı, sunucu yapılandırması, merkezi yönetim ve network alt yapısı, hotspot ve 5651 sayılı kanuna uyumlu log kaydının tutulması, IP Kamera sistemleri üzerine uzman mühendis kadrosu ile ülkemize hizmet verme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.